ماست های پاستوریزه ریمیا

ماست، فراورده‌ای لذیذ از دیرباز تا امروز

اغلب تاریخ‌ شناسان معتقد هستند که ماست، صدها سال پیش از میلاد مسیح به‌ صورت اتفاقی ساخته شده و اولین‌ بار احتمالاً شیر ذخیره شده در پوست بز، توسط باکتری‌های پوست بز تخمیر شده و ماست ساخته شده که اگر چنین باشد، چه اتفاق خوشمزه‌ای بوده این تخمیر ناخواسته. به‌ غیر از زبان‌های ایرانی مانند فارسی و کردی  در دیگر زبان‌های دنیا، غالباً نام (یوقورت) را به کار می‌گیرند که ریشه در زبان ترکی دارد.

حالا سال‌هاست که ماست، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین فراورده‌های لبنی شده و در سفره‌های ما و در دستورات آشپزی ایفای نقش می‌کند. ماست توسط شیر انواع دام‌ها تولید می­‌شود و امروزه در بازار انواع ماست‌های طعم‌دار، چکیده و.. عرضه می‌شود. همچنین خود ماست فراورده‌هایی همچون دوغ دارد که از نوشیدنی‌های محبوب به شمار می‌رود.

ممکن است سلیقه شما ماست ترش یا شیرین باشد، اما چیزی که در ماست‌های امروزی اهمیت دارد، کیفیت ماست است که صددرصد از شیر تازه تولید شده و تحت‌نظر واحد کنترل کیفیت باشد. ماست تازه و باکیفیت بافت لطیفی دارد و استفاده از آن در رژیم روزانه به ‌سلامت افراد کمک می‌کند. ماست با کالری پایین و پروتئین بالایی که دارد، خوراک مناسبی برای آخر شب است. خوردن ماست در آخر شب به کاهش عضله سوزی کمک می‌کند و همچنین باعث می‌شود خواب بهتری داشته باشید.

انواع-ماست-پاستو-ریزه-ریمیا

ارزش غذایی ماست

ماست یکی از مهم‌ترین لبنیاتی است که در اکثر رژیم‌های سلامتی قرار دارد و می­‌تواند جایگزین مناسبی برای سس­‌های پرکالری و میان وعده‌های ناسالم باشد.

به‌طور کلی ماست­‌های موجود در بازار از نظر چربی به چهار دسته خامه‌ای، پر­چرب، نیم چرب و کم چرب تقسیم می­‌شوند که هر کدام کالری­‌ها و ارزش غذایی مختلفی دارند. اینکه کدام ماست مناسب است، به فاکتورهای مختلفی مانند میزان چربی، سلامت گوارش، سن، وزن و… بستگی دارد که هر فرد باید با توجه‌ به این فاکتور­ها ماست موردنیاز خود را خریداری کند.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که میزان کلسیم موجود در ماست­‌ها با چربی نسبت عکس دارد، یعنی هرچه چربی لبنیات بیشتر باشد، کلسیم آن کمتر می‌شود.

شرکت ریمیا با بهره‌گیری از تیم کنترل کیفیت، آزمایشگاه‌های استاندارد و مواد اولیه تازه توانسته نظر بسیاری از مردم را به محصولاتش جلب کند. انواع ماست ریمیا در بسته‌بندی‌های مختلف تولید می‌شود که شما می‌توانید بسته به میزان مصرفتان یکی از بسته‌ها را تهیه کنید تا همیشه ماستی تازه و سرشار از ویژگی‌های تغذیه‌ای سر سفره‌تان باشد.

کیفیت بالای محصولات غذایی، به‌ سلامت جامعه کمک شایانی خواهد کرد.