پنیر ریمیا

صبح است ریمیا، لقمه­‌ای پر پنیر کن …

البته صبح باشد یا عصر، فرقی نمی­‌کند. طعم پنیر و نان گرم و همنشینی آن با سبزی و گردو، چیزی است که نمی‌شود از آن لذت نبرد.

پنیر یک ماده غذایی باستانی است که ریشه آن به دوران پیش‌ از تاریخ بر می‌گردد. هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی و در کجا نخستین پنیر را درست کرده است، اما زمان‌های قدیم در مصر، یونان و روم باستان یک غذای محبوب به شمار می‌رفته‌. اما بهترین داستانی که برای تولید نخستین پنیر پذیرفته شده است به ۱۰٬۰۰۰ سال پیش در منطقه‌ای از خاورمیانه یا آسیا برمی‌گردد، جایی که چوپانان از شکم خالی بزها به‌ جای وسیله‌ای برای حمل شیر تازه استفاده می‌کردند. در این هنگام آنزیم موجود در شکم خشک شده بز به همراه گرمای نور آفتاب بر شیر اثر کرده و باعث دلمه شدن آن می‌شود و آن را تبدیل به شیر بسته شده به همراه مایع پنیر می‌کند. گله‌داران این پنیر اولیه را از روی گرسنگی مصرف می‌کردند.

درواقع پنیر یک فراورده غذایی است که از شیر بریده شده (دلمه شده) تهیه می­‌شود. پنیرهای امروزی بیشتر از شیر گاو تهیه می‌شوند اما این فراورده از شیر بز، گاومیش، گوسفند و یا حتی شتر هم تهیه می‌شود.

پنیر تازه پاستوریزه نسبتا چرب ۳٫۵ کیلوگرم ریمیا
انواع-پنیر-های-تازه-و-خامه-ای-ریمیا

کنسرو پنیر

از پنیر به‌ عنوان کنسرو شیر هم یاد می­‌کنند و یکی از روش‌های نگهداری شیر هم هست. سال 1974 چند روسی در یخچال‌های سیبری، پنیر پیدا کردند که مربوط به 2 هزار سال پیش بوده. نکته قابل‌توجه این است که آن «کنسرو شیر» قابل خوردن بود.

خواص پنیر

 فسفر، روی، آهن، کربوهیدرات، فیبر، ویتامین، مواد معدنی، پروتئین و کلسیم از ارزش‌های غذایی پنیر و انواع آن شامل پنیر سفید و خامه‌ای محسوب می‌شوند که منجر به کاهش فشار خون و سلامتی دندان و چشم در فرد می‌شود.

 همچنین پنیر و انواع آن از جمله پنیر سفید و خامه‌ای باعث تقویت استخوان­ها و سلامت روده می­ شود و سرشار از اسید­های چرب مفید است.

پنیر از قدیم به‌عنوان یک ماده غذایی سالم و انرژی‌زا در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می‌گرفته و عضو اصلی سبد غذایی هر خانواده بوده است. محصولات پنیری شرکت ریمیا طیف گسترده‌ای از لحاظ تنوع دارند. پنیرهایی با درصد چربی‌های متفاوت و بافت‌های مختلف برای جلب سلیقه­‌های متفاوت، بخشی از تولیدات پنیری ریمیا هستند که در ادامه با پنیر و انواع آن شامل پنیر سفید و خامه ای ریمیا آشنا می‌شویم.