اگر چه مطالعات بیشتری مورد نیاز است، لیکن شواهدی وجود دارد که ماست تولید شده با فرهنگ کنونی، ممکن است به برخی از بیماری‌های دستگاه گوارش کمک کند، از جمله:

  • عدم تحمل لاکتوز
  • یبوست
  • اسهال
  • سرطان روده بزرگ
  • بیماری التهابی روده
  • عفونت H.pylori

این همان چیزی است که محققان مرکز تحقیقات تغذیه انسانی گروه کشاورزی ژان مایر ایالات متحده در مورد پیری در دانشگاه تافتز به آن دست یافتند.

تصور می‌شود که مزایای ماست ناشی از موارد زیر است:

تغییرات میکرو فلور روده

مدت زمان لازم برای عبور غذا از روده.

تقویت سیستم ایمنی بدن.

توسط ایلین مگی ، MPH ، RD

از آرشیو WEBMD

ماست ممکن است به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند.

جری نایوز، دکترا، MS، مدیر تست تراکم استخوان در بیمارستان هلن هیز نیویورک می‌گوید: «تغذیه کافی نقش مهمی در پیشگیری و درمان پوکی استخوان دارد. ریز‌مغذی‌های بسیار مهم که باید مورد توجه قرار گیرد، کلسیم و ویتامین D هستند.
نایوز، استادیار اپیدمیولوژی بالینی در دانشگاه کلمبیا، می‌گوید که کلسیم اثرات مفیدی بر توده استخوانی افراد در هر سنی دارد، اگرچه نتایج همیشه ثابت نیستند.
او می‌افزاید: «ترکیب کلسیم و ویتامین D فواید اسکلتی واضحی دارد، مشروط بر اینکه دوز ویتامین D به اندازه کافی بالا باشد».

نایوز می‌گوید در حال حاضر، دریافت روزانه 400 واحد ویتامین D برای افراد 51 تا 70 ساله کافی در نظر گرفته می‌شود.
نایوز در یک مصاحبه ایمیلی گفت: “این مقدار احتمالاً برای اکثر بزرگسالان جوان برای سلامت اسکلتی کافی است.
نایوز معتقد است که افراد مسن به طور خاص می‌توانند از ویتامین D بیشتری بهره مند شوند.
بسیاری از محصولات لبنی، از جمله برخی از ماست‌ها، با ویتامین D افزوده شده ساخته می‌شوند. با بررسی و خواندن برچسب‌ها هنگام خرید، متوجه شوید که کدام برندها ویتامین D را اضافه کرده‌اند.

پوکی استخوان

 ماست ممکن است خطر فشار خون بالا را کاهش دهد

یک مطالعه که بیش از 5000 فارغ التحصیل دانشگاهی در اسپانیا را برای حدود دو سال دنبال کرد ، ارتباط بین مصرف لبنیات و خطر فشار خون بالا را نشان داد.

آلوارو آلونسو ، دکتر ، دکتر آلورو آلونسو ، می‌گوید: ما در افرادی که روزانه 2 تا 3 وعده لبنیات کم چرب (یا بیشتر) می‌خورند ، 50 درصد خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می‌دهیم. محقق در بخش اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد ، در مصاحبه ای با ایمیل می‌گوید.

اگرچه بیشتر لبنیات کم چرب که توسط افراد مورد مطالعه مصرف می‌شد ، شیر بود ، اما آلوارو معتقد است که ماست کم چرب احتمالاً همین تأثیر را خواهد داشت. به تازگی محققان هلندی گزارش داده‌اند که مصرف بیشتر لبنیات (عمدتا از شیر و ماست) با کاهش فشار خون در 2064 زن و مرد 50 تا 75 ساله هلندی ارتباط دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *